Seneste nyt
  1. DIU’s nyhedsbrev for september
  2. Ny version af DIU’s love og turneringsbestemmelser
  3. Tips til en god sæsonstart
  4. Kvindelandsholdet åbnede sæsonen med to sejre i Ungarn
  5. DGI – Sommerpuljen

Statistik

Antal Landskampe for Danmark     
GPGAP
GreenMorten31653120173
DamgaardJesper2564569114
NielsenDaniel234246488
ÅkessonFrederik231194564
StaalKim2149571166
LarsenRonny2137475149
NielsenJens212109128237
MadsenMorten204384987
DuusJesper1913961100
TrueMads187334982
DreslerThor 186202040
LassenStefan176131730
HirschPeter169033
AndreasenAndreas16862228
BødkerMads167121527
JakobsenJulian164284573
GreyMike163292655
Holten MøllerPer159000
PoulsenMorten157201030
Nordby TranholmBo150243660
StormFrederik148252449
DegnKasper148242246
HardtNichlas144493079
JensenJan "Sild"139000
ChristensenMads136203252
Jensen AaboJesper13673946
JensenJesper134263662
GalbraithPatrick134000
JensenDan "Canada"13393241
JohnsenThomas12412921
OxholmLars12451217
SundbergAlexander122171532
TrueSøren119453883
ReginPeter119193857
DegnLasse116262854
JustKristian116102131
StarkovKirill114112233
NielsenFrans111305180
KristensenEmil11071724
MonbergNicolas109000
SmidtMichael10881422
HenriksenKenneth107000
NielsenCarsten107000
KjærgaardChristoffer106121123
EhlersHeinz10460103163
EllerOlaf104111728
PedersenTommy104000
DahmSebastian101000
HansenBent Roland100000
FaberMichael99000
NielsenSimon98000
MølgaardLars97321547
MadsenMichael97011
ClausenSøren94000
SchouSteen89000
DahlmannMorten88437
PaghLars85000
LudvigsenHenning84293160
NielsenFrits825647101
BjorkstrandPatrick8291423
HersbyPhilip8121517
HviidJesper80483482
AndersenRichard Lund80000
AnderssonSven80000
KahlEgon80000
SchioldanChristian80000
ChristensenMads Bech79358
JacobsenPer Viggo79000
HansenBent77000
CarlsenJens75101727
BørnerHenrik759817
LarsenPhilip7371825
LauridsenMarkus705813
BruggisserPhillip703912
AndersenFrederik69011
LykkeskovKim68369
LauridsenOliver68055
ThomsenSteen68000
FabriciusHenrik67000
HansenJohn67000
HalbergIvan65000
HansenJannik63131326
BachAnders632911
JensenNicholas63246
AndreasenMorten62156
LassenLasse6113821
ChristensenBent615712
HuusSøren59151429
SchultzTorben5931821
EskesenMichael58145
JensenKasper58044
IversenJohn57000
MøllerHenning57000
BauMathias5641014
AndersenKim "Musen"56000
JensenHenrik56000
JensenJens H.56000
PedersenKjeld55000
SpellingThomas5310616
OlsenRasmus 538614
LarsenJan53000
SchackNiels53000
SørensenPreben5214721
WidenborgMichael51171936
JensenSøren "EIK"515611
HilleJesper51000
PanderRasmus 51000
LauritsenSøren50000
PetersenNis50000
JensenNicklas49221234
EllerLars4971825
DegnPeter48000
KikkenborgHardy48000
GjerdingSøren47000
AalborgKent47000
NielsenRasmus 46224
ChristiansenGorm46000
ThomsenMichael46000
LarsenUlrik4514822
LodbergErik4518422
BenjaminsenTorben45134
BjerrumKeld45000
SørensenFolke45000
GalbraithGeorge44011
GlaasSteffen44000
MaltesenIb44000
StillerErik44000
LassenMattias43415
MøllerMads43000
KarvinenJannik427411
PoulsenAnders42224
AndresenJan42000
MadsenBrian42000
SchultzArne42000
SvendsenCarsten42000
JensenChristian Juul414711
KlarskovSteffen41156
FrederiksenKristoffer41000
HaagerupPoul-Johan41000
ArvidsenKarsten408816
EnglundThomas39336
SørensenGeorge39000
MøllerFrank39000
NedermarkEsben39000
PetersenKarsten W.39000
BødkerMikkel38101323
PedersenBenny3761319
GauthierMichael37000
HøybyeCarl Christian 37000
Jull-JensenJørgen37000
KragballeSøren37000
UggerhøjBo37000
NeumannSonny36000
OvesenMorten35268
NielsenTorben35000
ThorupNiels35000
UldallTorben35000
LykkeSøren34314
RasmussenPeter34000
GerberSøren3310414
MortensenThomas336713
LieMorten32022
EriksenOle32000
HjortshøjSøren32000
MønsterKlaus32000
ØstergaardLars3191019
HansenUlrich31224
ThomassenRonni30437
MeyerNicolai30246
LodbergKristian30000
FrankSteffen296612
KjøgxThomas29145
ToftHenrik29101
AndersenErik B.29000
GerberBørge29000
AndersenKim 28415
WeichelNicolai28011
HartzbergHans Peter28000
JørgensenChristian27101020
JensenKim27000
KristiansenNiels27000
KyndeJørgen27000
LauridsenJens Christian27000
LibakPalle27000
ThomsenLeif27000
ChristiansenLeif26000
PetersenNiels "RIK"26000
TherkildsenJan26000
EhlersNikolaj2561218
AndersenErnst25000
BjerrumKristian25000
HansenPer25000
JacobsenRasmus 25000
LilholtThomas25000
MadsenBent25000
HolseBrian243710
LyøJan24516
LauridsenKristoffer24145
RussellPatrick24303
PetersenAnders24000
PyndtMartin 24000
VolfJens24000
ScheelFelix23033
AndresenHans23000
BuggeLars23000
DavidsenPeter23000
LarsenBent23000
SøndergaardMogens23000
BjerrumThomas22022
KochUffe22000
Skygge Martin21369
SauffausMichael21358
FromMathias21347
GrønvaldtSimon21347
MøllerBjarke21022
GunnarssonOlafur21101
PetersenErik21101
SchultzPalle21000
AagaardMikkel20224
FabriciusChristian20101
HasselblachUno20000
MolinPer20000
RasmussenMichael20000
JensenKristian19011
HviedLennart19000
SøegaardNiels19000
ChristiansenOle 18224
Nielsen (Esb)Søren18123
JørgensenPer18123
PetersenMichael18011
UldallBjørn18000
ChristensenCarsten18000
KarsbergKim18000
AsperupMatthias17347
GreenPeter17134
ChristiansenHenrik17000
GrønnemoseHenrik17000
JohansenFrank17000
LassenArne17000
ReinertThomas17000
SchaarupMads17000
NielsenMartin16101
JensenDan16000
LinderholmAnders16000
LohmannKim16000
MilowBjarne16000
NielsenJohn K.16000
JørgensenMogens15415
HansenThomas15101
PedersenKasper15101
BenjaminsenHenrik15000
ChristiansenJan15000
JensenTonny15000
MørkKnud15000
OlsenWalter15000
PedersenLars T.15000
Richter Jacob15000
HøjbjergMikkel14235
ThomsenAnders14415
BjorkstrandOliver14134
SteensgaardMads14213
CarlsenNicklas14011
OlesenNick14101
GramJesper13336
HjulmandSune13101
HamannOle13000
JensenJens13000
LundgaardHans13000
MøllerOle13000
PedersenJesper13000
BertelsenJørn Ole12303
HansenNicklas12101
Von BülowEmil12101
KnudsenLasse Bo12000
OvermarkAnders12000
AndersenOle "HIK"12000
AntonsenUffe12000
BjerringHenrik12000
JensenMick12000
JensenSøren "FIK"12000
KristensenMorten12000
MortensenClaus12000
OlesenKim12000
TherkildsenPeter12000
KisumTobias11336
AsperupMartin11314
HøjbjergMartin11202
HilleMorten11022
NielsenSøren "VIK"11112
AndresenWilhelm11000
DamgaardClaus11000
LukassenPeter11000
ThornbergThomas11000
WidenborgJan11000
AbelinChristian10000
ChapmanCraig10000
HansenGert10000
JensenGeorg 10000
OlssonMichael 10000
SørensenJohnny10000
RøndbjergJonas9404
KrogsgaardAnders9000
Borch-HansenFlemming9000
KockBenny9000
RaaeMorgens9000
HolgaardLasse8303
SønderbyJannik8123
ChristensenMikael T.8022
LarsenOliver8011
HertzbergSonny8011
RøndbjergMathias8000
LillieThomas8000
LundMads8000
SvendsenSebastian8000
ThinnesenMathias8000
AstrupRasmus 8000
BollThomas8000
ChristiansenFlemming8000
DagøLars8000
GrønvaldtJan8000
LebechKnud8000
NielsenSøren "OIK"8000
RiisbergHenrik8000
WorsøeJan8000
LyøRasmus 7022
FaurholmFilip7112
LarsenKenneth7112
ChristensenJannick7011
OxholmHenrik7011
LarsenMartin7000
AmmentorpMick7000
FonnesbechKim7000
HansenIvan7000
IngelsNiels Erik7000
NielsenFreddie7000
PetterssonMarco7000
SenderovitzMichael7000
BergholtSebastian6011
EllerMads6101
KlintrupJohnny6101
BachHenrik6000
BergholdtJim6000
ChristoffersenThorkild6000
EspersenPer6000
NielsenChristian Lie6000
NielsenLeif6000
OvesenGert6000
PalsgaardErik6000
SteffensenPer6000
ZorkoNikolaj5123
Krag-ChristensenNikolaj5011
ClausenNicolai5011
TausonSøren5101
MadsenDaniel5000
CarlsenBjarne5000
FrederiksenKeld5000
GrauballeNiels5000
HansenKim5000
HviidTorsten5000
IversenSvend Erik5000
JacobsenKeld5000
JellumNiels5000
LauridsenKurt5000
NielsenStig5000
NørbakNikolaj5000
PetersenJørgen Schmidt5000
RasmussenArthur5000
ThomsenJim5000
WestermarkJohan5000
VilladsenDaniel4022
OlssonDennis4112
SmedHans Christian4112
LarsenMads4000
HenriksenNicolaj4000
MieritzChristian4000
DamgaardRasmus 4000
NordentoftChristian4000
CaspersenFlemming4000
HartsSebastian4000
JuhlFinn4000
NielsenJens Hess4000
PedersenChristoffer4000
PetersenKim4000
ReuterFrank4000
HviidJørgen3404
AlbækJesper3112
MølbyJesper3022
RosenthalNikolaj3101
AndersenNiklas3101
JensenMorten3011
MøllegaardJesper3101
KorsgaardJeppe Jul3000
LinnetJoachim3000
MølgaardMathias3000
NielsenHenrik3000
AmmentorpLeif3000
AndersenJesper3000
BordingJohn3000
BurmeisterJens3000
DanryDan3000
GrønnemarkJacob3000
HalbergErik 3000
HamannBørge3000
HansenHans P. 3000
HartzbergAnders3000
HentzeFrederik3000
HviidErik3000
JensenFlemming3000
JohansenLeif3000
JørgensenRené3000
KokfeldtLars3000
MalverSvend3000
MølgaardMichael3000
NielsenOle3000
NielsenBenny3000
NielsenKlaus3000
NielsenJohn3000
PetersenNiels3000
SørensenFrede3000
ÅradssonRasmus 3000
BjorkstrandTodd2213
BjerrumFrederik2000
BoysenWilliam2000
SassJonas2000
FeukSebastian2000
FeddersenAnders2000
Oldendow-LarsenMartin2000
AndersenOle2000
BjerrumLars2000
BorupAndreas2000
Dennis Jensen2000
FrandsenSøren2000
FrankJesper2000
HansenThorkild2000
HenriksenJeppe2000
HindkjærPeter2000
JacobsenJan2000
LauersenNiels2000
MøllerChristian2000
MøllerSteen2000
NielssonJimmy2000
OlsenChristian Seest2000
PedersenMichael2000
SørensenMartin2000
ClausenAndré1011
GatzOliver1000
SchultzAnders1000
AsernikowFrank1000
BachLars1000
FrederiksenBjarne1000
FrederiksenEigil1000
JensenJan1000
KirkhoffSvend Erik1000
KjøngerskovRasmus 1000
KnudsenKasper1000
KristensenAllan Domitz1000
LundJohn1000
MadsenJesper1000
PetersenHenrik1000
PhilipsenJan1000
PromUlrik1000
PyndtAnders1000
SeierNiels1000
SørensenPeter1000
UngermannPeter1000